تبلیغات
what about u think in ur mind - مهم‌ترین دلیل خیانت زنان

what about u think in ur mind

شنبه 1 خرداد 1389

مهم‌ترین دلیل خیانت زنان

نویسنده: shahin r   

 یک محقق ایرانی، 100 زن که با غیر از همسران خود رابطه داشتند را برای پیدا کردن علت خیانت، مورد مطالعه قرار داده است

WwW.Asheghi-VoiceChat.BloGParS.COM


 فرنوش صفوی‌فر: حدود 13 سال است که وارد حوزه سلامت جنسی شده است. یک مرکز مشاوره خصوصی دارد که در حیطه‌های مختلف مشاوره می‌دهد؛ از مشاوره تحصیلی و مشاوره پایان‌نامه دانشجویی گرفته تا مشاوره‌های پیش از ازدواج و سلامت جنسی. اما اینها برای آن است که هرکس مشکل جنسی دارد، با خیال راحت بتواند وارد مرکز شود.

علی‌اکبر منصوریان، کارشناس بهداشت در یک شهرستان کوچک است که می‌توان نام او را در فهرست محققان کنگره‌های علمی مربوط به سلامت جنسی دید.

 فرنوش صفوی‌فر: حدود 13 سال است که وارد حوزه سلامت جنسی شده است. یک مرکز مشاوره خصوصی دارد که در حیطه‌های مختلف مشاوره می‌دهد؛ از مشاوره تحصیلی و مشاوره پایان‌نامه دانشجویی گرفته تا مشاوره‌های پیش از ازدواج و سلامت جنسی. اما اینها برای آن است که هرکس مشکل جنسی دارد، با خیال راحت بتواند وارد مرکز شود.

علی‌اکبر منصوریان، کارشناس بهداشت در یک شهرستان کوچک است که می‌توان نام او را در فهرست محققان کنگره‌های علمی مربوط به سلامت جنسی دید.

او در کنگره اخیر سلامت خانواده در قالب پوستر نتیجه مطالعه‌ای جسورانه را ارائه کرد. در این مطالعه، 100 زن شوهردار که با مردانی غیر از شوهرشان رابطه داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند.

 ظاهرا مطالعه شما در نوع خودش بی‌نظیر بود. این‌طور نیست؟
ببینید، شاید به این دلیل که در این مطالعه اختلالات جنسی بین آنها و شوهرشان بررسی شد، یک دوره آموزشی برای‌شان گذاشته شد و بعد میزان اختلالات بعد از آموزش مجددا بررسی شد، بشود گفت متمایز بود.

 نتیجه نشان‌دهنده تفاوت بارز بین شیوع اختلالات، قبل و بعد از آموزش بود، درست است؟
بله، همه می‌دانیم که آموزش در مسائل جنسی خیلی مهم است و تاثیر اساسی دارد. اما در اینجا، به صورت علمی موضوع بررسی شد.

 چه اختلالاتی در بین مراجعین شما وجود داشت که با آموزش تغییر اساسی پیدا کرد؟
بعضی از عواملی که ما بررسی کردیم، مربوط به شناخت و آگاهی‌ها بود؛ مثلا میزان شناخت فرد از اعضای تناسلی‌اش؛ که قبل از آموزش، 12 درصد و بعد از آن، 95 درصد بود. اما بعضی موارد، مربوط به تصحیح رفتار و یا اصطلاحا کنش جنسی این زنان بود. مثلا خودارضایی در این زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی، قبل از آموزش، 62 درصد بود، اما بعد از آن، به 7 درصد رسید. یا برخی نقائص در رابطه زناشویی همسران، که شیوع آن در بین زوجین ایرانی کم نیست، مانند نرسیدن به اوج لذت جنسی به صورت هماهنگ باهم. قبل از آموزش، 10 درصد این زنان اظهار می‌کردند که اوج لذت هماهنگ با همسرشان داشتند، در حالی که این رقم بعد از گذراندن دوره آموزشی، به 83 درصد رسید. یا مشکلی که در برخی زن‌وشوهرها دیده می‌شود و حتی علت درخواست طلاق و از هم پاشیدن زندگی خانوادگی است؛ انزال زودرس مرد، قبل از آموزش، 70 درصد بود که با آموزش به 15 درصد رسید.

  پوستری که شما در کنگره ارائه کرده‌اید، حاوی پیشنهادهایی هم است؛ از جمله این که برای جلوگیری از گسترش انحرافات و بی‌بندوباری‌های جنسی در جامعه، آموزش جنسی تقویت شود. معمولا خلاف این گفته می‌شود؛ این که آموزش به بی‌بندوباری دامن می‌زند...
فکر می‌کنم نتایج به اندازه کافی گویاست. همه 100 نفر نمونه‌های ما، قبل از آموزش، با فردی غیر از همسرشان، رابطه جنسی داشتند و 5 نفر از آنان هم با هم‌جنس خود رابطه داشتند. اما بعد از طی دوره آموزشی و اصلاح کنش جنسی‌شان با همسرشان، این میزان به ترتیب به 27 و 1 نفر رسیده است. این یعنی مطالعه ما نشان داد که این خانم‌ها در رابطه جنسی‌شان با همسرشان مشکل داشته‌اند که سراغ رابطه خارج از خانواده رفته‌اند و مهم‌تر از آن، نشان می‌دهد که با آموزش رابطه صحیح، می‌توان این رابطه را دوباره تا حد زیادی، بازسازی کرد و به دوام خانواده امیدوار بود. دراین صورت، چرا گمان می‌کنیم که این آموزش سبب بی‌بندوباری شده است؟

 خانم‌ها بعد از تصحیح رابطه با همسرشان، چقدر از این رابطه به شیوه جدید و سالم رضایت داشته‌اند؟
تغییر بسیار بارز است. 13 نفر اظهار کرده‌اند که قبل از آموزش رضایت کم از همسرشان داشته‌اند و این، به 1 نفر بعد از آموزش رسیده است. 11 نفر گفته بودند که از رابطه با همسرشان در حد «عالی و خیلی خوب» راضی‌اند که این عدد بعد از آموزش، به 40 نفر رسیده است. بدیهی است که موارد دیگر هم باید در زندگی این زوج‌ها بررسی و حل شود، ولی این آمار هم بسیار تامل‌برانگیز است.

 نمونه‌ها را چطور انتخاب کردید؟
در مرکز ما مشاوره در زمینه‌های مختلف ارائه می‌شود، هم در زمینه پایان‌نامه‌ها، هم در زمینه مشاوره پیش از ازدواج و هم مسائل جنسی. خوبی این قضیه این است که افراد با خیال راحت وارد می‌شوند چون حس می‌کنند می‌توانند به صورت ناشناس وارد شوند و در کنار بقیه، معلوم نمی‌شود که هدف اصلی‌شان از آمدن به این مرکز چیست. ضمن این که من افراد را این طور به وارد شدن در طرح تحقیقاتی دعوت و تشویق کردم که به ازای ورود شما به این طرح، 25 ساعت آموزش بهداشت جنسی به صورت رایگان داده می‌شود و شما می‌دانید که هزینه چنین کلاس‌هایی چقدر است.

 علاوه بر هزینه‌بر بودن کلاس‌ها، وارد شدن این عده، نشان‌دهنده تشنگی و نیاز آنها به آموزش در زمینه سلامت جنسی هم است...
بله، اتفاقا تجربه من در زمینه آموزش مسائل جنسی نشان می‌دهد که اطلاعات در این مورد چقدر کم است. باورتان نمی‌شود که گاهی متخصصان زنان در کلاس‌های من شرکت می‌کنند و می‌گویند ما اصلا با این موارد آشنا نبودیم.

 به نظر شما ضعف اصلی در آموزش جنسی چیست؟ کمبود اطلاعات؟ یا نگرش‌های غلط؟ یا نیاز به تغییر رفتار؟
در همه اینها مشکل داریم، در همان گام اول که نیاز به اطلاعات است، مشکل خیلی جدی است. زن‌وشوهرها خیلی چیزهای بدیهی را در مورد رابطه جنسی با همسرشان نمی‌دانند. مرد نمی‌داند که همسرش را چطور باید به ارضا برساند و زن هم به دلیل بی‌اطلاعی، فکر می‌کند که او باید زجر بکشد تا شوهرش به ارضا برسد. این یکی از عمده‌ترین مشکلات است. در حالی که اگر رابطه جنسی درست برقرار شود، زن می‌تواند در طی یک رابطه جنسی با همسرش، چندین بار به ارگاسم برسد. اکثرا این را نمی‌دانند.

 برای دادن آموزش‌هایی از این قبیل، کسی به شما ایراد نگرفت؟ که داری فساد و فحشا یاد مردم می‌دهی؟ به خصوص در شهرستان که بافت سنتی‌تری هم نسبت به تهران دارد؟
مسئولین اگر بدانند و توجیه باشند که چقدر این مسائل مبتلابه خانواده‌هاست و آموزش ندادن آنها چقدر باعث از هم پاشیدن خانواده‌ها و گسترش فحشا می‌شود، نه تنها ایراد نمی‌گیرند، که حمایت هم می‌کنند. من قبل از راه‌اندازی این مرکز، با نمایندگان وزارت اطلاعات هماهنگ کردم. آمارهای مربوط به این مشکلات را به آنها ارائه کردم و آنها را نسبت به کارم توجیه کردم و متقاعدشان کردم که وجود چنین مرکزی برای سلامت جامعه نیاز است. الان هم با آنها ارتباط خوب و مستمری داریم. نتایج همین مطالعه را که در این کنگره ارائه کردم، برای آنها فرستادم و در بولتن داخلی آنها، که تیراژ محدود دارد، چاپ شد.

 دیگران چطور؟ چیزی نگفتند؟
من با خیلی‌ها در شهرستان‌مان در مورد این موضوع صحبت کردم. با امام جمعه، با فرماندار، با بسیاری از مسئولان محلی. برای اولین بار با همکاری امور بانوان فرمانداری،‌ اولین سمینار آموزش جنسی در فرمانداری شهرمان برگزار شد.

 واقعا کار بزرگی کرده‌اید. حالا شما را در شهرتان تحمل می‌کنند یا با شما همکاری می‌کنند؟
من توانستم خوب توجیه‌شان کنم و به نظرم دارند با من همکاری می‌کنند.

 اصلا چه شد که سراغ سلامت جنسی رفتید؟
جایی خواندم که 80 درصد مشکلات جسمی و روانی مردم، ناشی از مشکلات جنسی است که خودش را این طور بروز می‌دهد. نمی‌دانم واقعا چقدر این عدد درست است، اما بعد از آن، هر جا به این ریشه توجه می‌کردم، می‌دیدم الحق که درست درمی‌آید و خانواده‌های ایرانی به صورت پنهان به شدت با اختلالات جنسی دست به گریبان‌اند. از آن زمان به موضوع علاقمند شدم تا این که یک بار، 13 سال پیش، دانشگاه شهید بهشتی، در یک کارگاه  sex therapy که در آن، گروهی از متخصصین سلامت جنسی از ایتالیا برای آموزش آمده بودند، شرکت کردم و بعد در این زمینه مطالعه کردم و به تدریج تجربه هم کسب کردم، کتاب‌ها، فیلم‌ها و جزوه‌هایی را از کشورهای دیگر خریدم، ترجمه کردم و حتی در اختیار آموزش‌گیرندگان قرار دادم.

 جدول1: درصد اختلالات  و انحرافات جنسی و شرایط خاص در قبل و بعد از آموزش و مشاوره

مورد

قبل از آموزش

بعد از آموزش

رابطه جنسی با هم‌جنس

5

1

رابطه جنسی با فردی غیر از همسر

100

27

خودارضایی جهت ارگاسم

62

7

مشکل در برقراری ارتباط جنسی

76

17

شناخت از اعضای تناسلی

12

95

رسیدن به اوج لذت جنسی به صورت هماهنگ باهم

10

83

رضایت از ارگاسم طولانی

96

100

رضایت از عمل جنسی با همسر

21

83

داشتن اطلاعات در خصوص رفتارهای جنسی به شیوه درست

23

95

راضی شدن توسط همسر

27

96

گناه داشتن آموزش جنسی

15

0

اختلال در ارگاسم یا انزال

79

23

دیسپارونی (درد در هنگام نزدیکی)

18

4

خشکی واژن

28

11

عدم تهییج جنسی

23

4

عدم توانایی در لذت بردن

30

6

اختلال در نعوظ شوهر

21

5

دشواری در نعوظ شوهر

30

9

انزال زودرس شوهر

70

15

مشکلات جسمی بدون توجیه (سردرد، درد عضلانی و..)

23

5

مشکلات روانی (دلسردی، اضطراب و ...)

13

2

استفاده از داروی سیلدنافیل (ویاگرا) در همسر

43

11

 جدول 2: میزان رضایت جنسی از همسر، قبل و بعد از آموزش در مراجعین

شاخص

قبل از آموزش

بعد از آموزش

خیلی کم

13

1

کم

8

1

متوسط

52

17

خوب

16

41

عالی و خیلی خوب

11

40

 

نظرات() 
http://simonnehenegar.blog.fc2.com/
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:58 ق.ظ
Howdy! I could have sworn I've been to this website before but
after checking through some of the post I realized it's new to me.
Anyhow, I'm definitely glad I found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
How do I stretch my Achilles tendon?
شنبه 14 مرداد 1396 01:07 ب.ظ
Hey there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?

Thanks a lot!
http://sandovalnhyutkbijd.exteen.com
سه شنبه 2 خرداد 1396 07:00 ب.ظ
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative.
I'm gonna watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
Lots of people will be benefited from your writing.

Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :