تبلیغات
what about u think in ur mind - سلاح اتمی ایران

what about u think in ur mind

شنبه 25 اردیبهشت 1389

سلاح اتمی ایران

نویسنده: shahin r   


بر قلبها نشسته ایم ، به سلاح اتمی نیاز نداریم
رئوف پیشدار : اینکه ایران در برنامه هایش از شکافت هسته مواد شکافت پذیر ، هدفی جز بهره برداری از قابلیت های بسیار آن درراستای برنامه های علمی و تحقیقاتی ، و دستیابی به منبعی لایزال برای تامین انرژی ندارد ، موضوع و موضعی است که بارها و بارها از سوی ارشد ترین مقامات کشور ابراز شده است .

ایران سلاح اتمی دارد

جمهوری اسلامی ایران خود را نظامی برخاسته از قلب و روح ملت ایران ، و ریشه دار در قلب میلیاردها انسان آزاده ای می داند که در سرتاسر جهان چشم به این کشور و انقلاب آن دوخته اند . این کشور وانقلاب اسلامی آن به قوی ترین حمایت های مردمی مستظهر است که قوی ترین نیروهاست . در باور جمهوری اسلامی ایران در برنامه های هسته ای اش هرگز و هرگز رفتن به سمت سلاح های هسته ای جایی نداشته است. در جمهوری اسلامی ایران که اساس و پایه آن بر دین مبین اسلام مستقر است " مبانی و اعتقادات دینی سلاح های اتمی را به عنوان سمبل نابودی حرث و نسل، ممنوع و حرام می داند " و به همین علت ، جمهوری اسلامی ایران هیچ اعتقادی به سلاح و بمب اتم ندارد ،‌بدنبال آن نبوده ، نیست ونخواهد بود. ایران برای اثبات همیشگی و پیوسته نیات خیر خود در برنامه های هسته ای اش درهای مراکز هسته ای را به روی بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای باز نگه داشته که خود ارایه با ارزش ترین و قوی ترین نوع تضمین ، یعنی تضمین عینی برای عدم انحراف است.
با این همه ، دشمنان ملت ایران به تبلیغات گسترده ولی کهنه خود علیه برنامه های هسته ای این کشور با محوریت استکبار و حزب صهیونیستی در نهایت ناتوانی حتی با اطمینان به عدم باور افکار عمومی که نمونه آنرا سه شنبه هفته گذشته و در جریان اعتراض دختران دانشجوی دانشگاه ریاض به ادعاهای هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا علیه ایران شاهد بودیم ، ادامه می دهند. آمریکایی ها شاید هرگز انتظار آنچه در دانشگاه ریاض گذشت را نداشتند. آنها بر این باور که با پیچیده ترین اشکال جنگ روانی خواهند توانست افکار عمومی را علیه ایران برانگیزند ، سه دهه هجمه ناجوانمردانه گسترده ای را با محورهای مختلف علیه ایران به پیش بردند ولی حادثه دانشگاه ریاض ، در یکی از بسته ترین کشور های جهان ، نشان داد که این حربه در نزد افکار عمومی حتی محروم نگه داشته شده ترین مردمان منطقه هم کارکردی نداشته است .
" قبل از انقلاب ،زورگویان جهانی ، ایران را سفره ای بی صاحب می دانستند و هر چه می خواستند آن را چپاول می کردند ." بیداری ملت ایران و پیروزی انقلاب اسلامی ، منافع و بساط غارتگران و چپاولگران را برچید . مقاومت ملت ایران در برابر سلطه گران جهانی ، آنان را وادار به درک این مهم ساخت که دیگر دوره غارت منابع و منافع ایران و ملت آن ، پایان یافته است . از این رو بود که استکبار و هم حزبی آن صهیونیسم ، ملت ایران را به جرم استقامت و استقلال طلبی از هر طرف مورد خشم و توطئه قرار داد .
رهبری معظم انقلاب در مراسم نوزدهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در تشریح وتبیین علت مخالفت استکبار با بهره مندی ملت ایران از دانش های روز ازجمله انرژی هسته ای فرموده بودند :" علت مخالفت استکبار با بهره مندی ملت ایران از انرژی هسته ای نیز این است که جوانان ایرانی با اتکا به دانش ، نوآوری و نیروی درونی خود و بدون وابستگی به قدرتهای زورگو توانسته اند به دانش هسته ای دست یابند. البته اگر بهره مندی از انرژی هسته ای موجب وابستگی یک ملت به قدرتهای زور گو شود ، آنها هیچ مخالفتی نخواهند کرد ، همانگونه که امروز همین قدرتها با برخی کشورها که از لحاظ پیشرفت علمی و توانایی از ملت ایران بسیار عقب هستند ، قرار داد ساخت نیروگاه هسته ای منعقد می کنند."

عصبانیت و ناامیدی از ملت ایران را امروز در حرفهای کهنه ومهمل برخی مانند مقامات ارشد آمریکایی و حزب صهیونیستی می توان شنید . می توان دید که " دشمنان ملت حتی در زمینه تبلیغاتی نیز در نهایت ناتوانی به تکرار افتاده اند ."
جمهوری اسلامی ایران همانگونه که رهبری معظم انقلاب در مراسم الحاق ناوشکن جماران به نیروی دریایی در روز جمعه سی ام بهمن 1388 فرمودند :" در پاسخ به این گونه مهملات، احساساتی نخواهد شد چرا که ما بارها گفته ایم مبانی و اعتقادات دینی ما این گونه سلاحها را به عنوان سمبل نابودی حرث و نسل ، ممنوع و حرام می داند و به همین علت ماهیچ اعتقادی به سلاح و بمب اتم نداریم و دنبال آن نمی رویم. ما بر خلاف تبلیغات زورگویان مستبد جهانی ، دنبال بیدار کردن روح حماسه و عزت در همه امت اسلامی هستیم همچنانکه تاکنون نیز تلاشهای ملت و نظام اسلامی موجب بیداری اسلامی و نفرت روزافزون از مستکبران بویژه آمریکا شده است. "
هدف ایران از تعقیب یک برنامه هسته ای مسالمت آمیز به قصد دستیبابی به امکانی تازه برای تولید انرژی ، بارها و بارها از سوی مقامات ایرانی از جمله رهبر معظم انقلاب تبیین و تشریح شده است. ایران برای راست آزمایی برنامه های هسته ای اش حتی تابه این حد جلو رفته که نه تنها به بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای ، که به خبرنگاران نیز بارها اجازه داد تا بدون محدودیت به بازدید ازاین تاسیسات بپردازند که بر طبق پیمان ان پی تی دستیابی به آن از حقوق اساسی این کشور می باشد و شامل چرخه ای می شود که غنی سازی هم جزیی از آن است. ایران کشوری صاحب نفت و گاز فراوان و در عین حال کشوری است که بالاترین سرانه مصرف انرژی را درجهان دارد . این کشور با رشد قابل توجه خود به عنوان کشوری در حال گذر به صنعتی شدن ، به انرژی به عنوان نیازی اساسی می نگرد که اساس توسعه است . تامین چنین نیازی از منابع فسیلی نه ممکن و نه به جهت محدود بودن و بهای آن ، امری معقول دانسته می شود. از این رو تحصیل انرژی از مواد شکاف پذیر مطرح می شود که هم ارزان است و هم اینکه آثار استفاده از آن برروی محیط زیست بخصوص تشدید پدیده گرمایش زمین و ایجاد گازهای گلخانه ای بسیار اندک است.آنچه ایران بدنبال آن است از سالها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی که این کشور جمعیتی به مراتب کمتر از امروز ، و به علاوه بالاترین استخراج و صدور نفت را در میان کشورهای عضو اوپک داشت و به اندازه امروز نیز انرژی فسیلی در آن مصرف نمی شد ، مورد توجه بوده و جالب اینجاست که به نوشته " علی اکبر اعتماد " اولین رییس سازمان انرژی اتمی ایران درکتاب خاطراتش ، در همان سالها همه ی کشورهای دارنده فناوری ساخت راکتور هسته ای و شکافت مواد از جمله آمریکا ، فرانسه ، انگلستان ، آلمان ، روسیه ، چین و حتی ژاپن برای صدور این فناوری به ایران صف کشیده بودند .
پرسشی که اینک مطرح است این می باشد که پس علت مخالفت همین کشورها با برنامه های هسته ای کنونی ایران که فناوری آن به تایید آژانس کاملا بومی است ، و صحت و درستی آن بارها به تایید این نهاد تخصصی بین المللی رسیده ،چیست ؟ هم دارندگان تسلیحات هسته ای از جمله آمریکا که اولین و آخرین استفاده از آنرا این کشور آنهم بر سرمردم دو شهر ژاپن صورت داده ، و هم کشورهای فاقد آن به خوبی می دانند که این نوع سلاح ها نه تنها امنیت و ثبات نمی آورد که رفتن به سوی آن ، گام برداشتن سرمایه بر و پرهزینه ،آنهم در بازی پرخطری است که باخت در آنرا از همان ابتدا باید باور داشت . در منظر ایرانی ها هم از لحاظ فکری و اسلامی و هم از لحاظ تدبیر و عقلانیت ، سلاح هسته ای هرگز جایی نداشته است. با این وصف این کشور از سوی مخالفان خود که تا دیروز برای فروش فناوری هسته ای در صف ویزای سفارتخانه های ایران می ایستادند ، متهم به داشتن برنامه ای هسته ای می شود که به رغم بارها تایید راستی آن از سوی یگانه نهاد فنی و تخصصی مسوول جهانی ، به زعم مخالفان شفاف نیست ! رهبر معظم انقلاب در مراسم نوزدهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به این ادعا و تهمت ها این گونه پاسخ دادند:" ملت ایران همانگونه که بارها اعلام کرده بدنبال سلاح هسته ای نیست و آمریکایی ها نیز این مساله را می دانند ، ولی چون نمی توانند صریحا حقوق بدیهی ملت ایران را انکار کنند ، برای توجیه افکار عمومی دنیا ، اتهام زنی می کنند . ملت و مسولان ایران ، هم از لحاظ مبنای فکری و اسلامی و هم از لحاظ تدبیر و عقلانیت با تسلیحات هسته ای مخالفند اما استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را دنبال خواهند کرد. و به کوری چشم دشمنان به این هدف خواهند رسید."

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :